طرز تهیه مربای زرشک

ساخت وبلاگ
چکیده : مواد لازم مربای زرشک زرشک تازه ۱ کیلوگرم شکر ۱ کیلو و ۲۵۰ گرم وانیل نصف قاشق چایخوری آب ... با عنوان : طرز تهیه مربای زرشک بخوانید :
<strong>طرز</strong> <strong>تهیه</strong> <strong>مربای</strong> <strong>زرشک</strong>
مواد لازم مربای زرشک
زرشک تازه ۱ کیلوگرم
شکر ۱ کیلو و ۲۵۰ گرم
وانیل نصف قاشق چایخوری
آب ۵ لیوان
طرز تهیه مربای زرشک
پس از گذشت ۱ ساعت زرشک ها را با سرد آبکشی می کنیم و درون یک ظرف مناسب می ریزیم. در ادامه یک سوم از شکر را لا به لای زرشک ها می ریزیم و به مدت ۴ ساعت دروت یخچال قرار می دهیم تا زرشک ها آب بیندازند.
پس از گذشت ۴ ساعت یک قابلمه مناسب روی حرارت قرار می دهیم و ۵ لیوان آب داخلش می ریزیم ، سپس باقیمانده شکر را اضافه می کنیم و شکر را با هم زدن متداوم در آب حل می کنیم. پس از حل شدن شکر مخلوط زرشک و شکر را که در یخچال قرار داده بودیم به قابلمه اضافه می کنیم.
حرارت زیر قابلمه را ملایم می کنیم و به هیچ وجه درب قابلمه را نمی گذاریم زیرا باعث بد رنگ شدن مربا می شود. زمانی که مربا قوام آمد و به غلظت کافی رسید وانیل را اضافه می کنیم و با یک قاشق چوبی به آرامی با مربا مخلوط می کنیم.

پس از اینکه وانیل را با مربا مخلوط کردیم سریعا قابلمه را از روی حرارت بر می داریم و کنار می گذاریم تا مربای زرشک در دمای محیط خنک شود. پس از اینکه مربا خنک شد آنرا در ظروف شیشه ای می ریزیم و در یخچال نگهداری می کنیم.
سیمور ایرانی...
ما را در سایت سیمور ایرانی دنبال می کنید

نویسنده : محمد وحدت بازدید : 42 تاريخ : جمعه 29 تير 1397 ساعت: 22:41