پایان ممنوعیت خلبان شدن زنان در عربستان

ساخت وبلاگ
چکیده : رویترز، آکادمی هوانوردی آکسفورد که یکی از مراکز اصلی آموزش و استخدام کارکنان بخش هوایی در عربستان ب... با عنوان : پایان ممنوعیت خلبان شدن زنان در عربستان بخوانید :
رویترز، آکادمی هوانوردی آکسفورد که یکی از مراکز اصلی آموزش و استخدام کارکنان بخش هوایی در عربستان به شمار می‌رود اعلام کرده است هزاران درخواست برای این دوره آموزشی که از ماه سپتامبر آغاز خواهد شد، دریافت کرده است. دلال یاشار - یکی از این داوطلبان که آرزو دارد خلبان هواپیماهای تجاری شود گفت: پیشتر زنان با رفتن به کشورهای خارجی آموزش می‌دیدند که برای بسیاری از آن‌ها بسیار سخت و پرهزینه بود. این آکادمی بخشی از پروژه ۳۰۰ مییلون دلاری عربستان برای گسترش صنعت هوانوردی در این کشور است. بخش‌های دیگر شامل مدرسه تعمیر هواپیما و مرکز بین‌المللی شبیه‌سازی پرواز است. عثمان المصاری- مدیرعامل این آکادمی - گفت: داوطلبان باید یک دوره آموزشی ۳ ساله را در این مرکز بگذارنند و سپس می‌توانند جذب بازار کار شوند.
پیش‌تر ممنوعیت رانندگی برای زنان نیز در عربستان لغو شده بود. به گفته مرکز آمار عربستان، نرخ بیکاری زنان در این کشور تا پایان سال ۲۰۱۶ حدود ۲۵ درصد بوده است و اقدامات جدید می‌تواند گامی برای متنوع‌سازی فرصت‌های شغلی و کاهش نرخ بیکاری زنان این کشور باشد
سیمور ایرانی...
ما را در سایت سیمور ایرانی دنبال می کنید

نویسنده : محمد وحدت بازدید : 5 تاريخ : جمعه 29 تير 1397 ساعت: 22:41