۲۵۸ نفر از بازداشت‌شدگان ناآرامی‌های اسفند ماه محکوم شدند

ساخت وبلاگ
چکیده : عباس جعفری دولت‌آبادی روز دوشنبه ۲۵ تیر در جلسه شورای معاونین دادستانی تهران بدون اشاره به جزئیات ن... با عنوان : ۲۵۸ نفر از بازداشت‌شدگان ناآرامی‌های اسفند ماه محکوم شدند بخوانید :
عباس جعفری دولت‌آبادی روز دوشنبه ۲۵ تیر در جلسه شورای معاونین دادستانی تهران بدون اشاره به جزئیات نحوه و زمان صدور احکام گفت‌ که برای ۲۵۸ نفر از «عوامل آشوب‌های اسفندماه سال گذشته» حکم صادر شده است.
اشاره دادستان تهران به اعتراضات دروایش گنابادی است که از اواخر بهمن ماه سال گذشته در پی بازداشت نعمت‌الله ریاحی، یکی از دراویش گنابادی توسط پلیس امنیت تهران آغاز شد.
این اعتراضات در روز سی‌ام بهمن با مطرح شدن احتمال بازداشت نور علی تابنده، قطب دراویش گنابادی در خیابان گلستان هفتم پاسداران در اطراف منزل وی، با حضور نیروهای امنیتی و پلیس به درگیری انجامید.
در جریان درگیری‌‌های اسفند ماه ۵ تن از نیروهای پلیس و بسیج با حمله یک اتوبوس و یک خودرو کشته شدند. روز پس از این حادثه صدها نفر از دراویش گنابادی توسط نیروهای امنیتی و پلیس ضرب و شتم و بازداشت شدند.
یکی از این دراویش با نام محمد راجی که فرمانده سابق سپاه پاسداران و جانباز بود در بازداشتگاه پلیس بر اثر شدت جراحات کشته شد.
خرداد ماه امسال نیز حکم اعدام محمد ثلاث، از متهمین حوادث گلستان هفتم اجرا شد. اتهام این درویش گنابادی راندن اتوبوس به میان ماموران انتظامی بود که به کشته شدن یک سرباز وظیفه و دو گروهبان نیروی انتظامی منجر شد.


به گزارش مجذوبان نور، احکام صادر شده شامل حبس از ۲ سال تا ۱۳ سال، شلاق، تبعید، محرومیت از فعالیت‌های اجتماعی و ممنوع الخروجی می‌شود.


۲۵۸ نفر از بازداشت‌شدگان ناآرامی‌های اسفند ماه <strong>محکوم</strong> شدند
سیمور ایرانی...
ما را در سایت سیمور ایرانی دنبال می کنید

نویسنده : محمد وحدت بازدید : 5 تاريخ : جمعه 29 تير 1397 ساعت: 22:41