ادامه اعتراضات در عراق

ساخت وبلاگ
چکیده : همراه با دعوت گروههای مردمی برای تظاهرات ضد فساد در استان‌های مختلف عراق، مسئولان امنیتی نیز تدابیر ... با عنوان : ادامه اعتراضات در عراق بخوانید :
همراه با دعوت گروههای مردمی برای تظاهرات ضد فساد در استان‌های مختلف عراق، مسئولان امنیتی نیز تدابیر ویژه‌ای در پیش گرفته‌اند.

به گزارش فارس، تظاهرات دو هفته اخیر در چند استان جنوبی عراق که در اعتراض به ضعف خدمات‌رسانی دولت، بیکاری و قطعی آب و برق و فساد اداری-دولتی آغاز شده، امروز نیز ادامه خواهد یافت.

گروههای مردمی از معترضان خواسته‌اند امروز (جمعه) نیز به خیابان‌ها بیایند و در این راستا، مسئولان امنیتی تدابیر ویژه‌ای را برای مقابله با هرگونه پیش آمد پیش‌بینی نشده در پیش گرفته‌اند.

«جاسم الموسوی» تحلیلگر سیاسی عراق، در این خصوص گفت: در تظاهرات امروز، مردم از مسئولان و احراب سیاسی می‌خواهند تا به وعده‌های خود عمل کنند و تظاهرات امروز خون تازه‌ای به اعتراضات خواهد داد.

«حمزه ابو الورد» از رهبران اعتراضات اخیر در استان الدیوانیه، به پایگاه خبری المعلومه گفته است که اعترضات ما کاملا مسالمت‌آمیز است و برخی فرصت‌طلبان با نفوذ به درون مردم اقدام به تخریب اموال عمومی و حمله به مأموران می‌کنند و شعارهای فرقه‌گرایانه می‌دهند در حالیکه که شعارهای فرقه‌گرایانه با هدف اعتراضات مغایر است.

وی هدف اصلی اعتراضات در این استان را تغییر نظام پارلمانی به ریاستی عنوان کرد. تغییری که لزوم آن پیش از این بارها از سوی برخی شخصیت‌های عراقی بیان شده است.

از سوی دیگر وزارت برق عراق اعلام کرده است که برای راه‌اندازی واحدهای تولیدی و برق‌رسانی به آن‌ها، از کویت اقدام به واردات گازوئیل خواهد کرد و امیر کویت دستور صادرات گازوئیل به عراق را صادر کرده است و فردا (شنبه) اولین محموله به حجم 30هزار متر مکعب گازوئیل به وزارت برق عراق تحویل داده می‌شود.


http://www.tabnak.ir/fa/news/818140/...B1%D8%A7%D9%82
سیمور ایرانی...
ما را در سایت سیمور ایرانی دنبال می کنید

نویسنده : محمد وحدت بازدید : 5 تاريخ : جمعه 29 تير 1397 ساعت: 22:41