خواب عمیق ژنرال زنگنه در دیدار با رهبری/تصویری که دفتر رهبری منتشر کرد

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

<strong>خواب</strong> <strong>عمیق</strong> <strong>ژنرال</strong> <strong>زنگنه</strong> در <strong>دیدار</strong> با <strong>رهبری</strong>/تصویری که <strong>دفتر</strong> رهبری <strong>منتشر</strong> <strong>کرد</strong>
خواب عمیق ژنرال زنگنه در دیدار با رهبری/تصویری که دفتر رهبری منتشر کرد

"آن کس که راه داند و بیراهه می رود بگذار تا بیفتد و بیند سزای خویش" ؛ این شعر بسیار پر معنا حکایت این روزهای دولت حسن روحانی است.


خواب عمیق ژنرال زنگنه در دیدار با رهبری/تصویری که دفتر رهبری منتشر کرد

1- حسن روحانی اصولا اعتقادی به ترمیم کابینه ندارد. به این معنی که در طول عمر 5 ساله و اندی دولت های یازدهم و دوازدهم ندیدیم و نشنیده ایم که رئیس دولت راسا اقدام به ترمیم کابینه کند و اگر هم وزیر و یا مسئولی جابجا شده است با روش قانونی و از گذر اختیارات مجلس شورای اسلامی بوده است.

2- روحانی و تیم مشاوران وی فضای رسانه ها را فضایی یک طرفه دانسته که فقط باید در جهت تعریف و تمجید از کارزهای ناکرده دولت حرکت کند در غیر این صورت لیست بلند و بالایی از تالقاب را نثارش کرده اند و منتقدان را به وسیله پتک "آرای انتخاباتی و مظلوم نمایی" وادار به سکوت کرده اند.

3- اعتقاد به نوعی شخصیت "کاریزمایی" نسبت به طبقه خاص خود که دو ویژگی مشخص را در مواضع و عملکردهایش برای خودی قائل است: اول اینکه کارهایش همه از روی منطق و استدلال بوده و دیگر نظرات را در آن راهی نیست و دوم اینکه اصولا خود را مبرا از هرگونه اشتباه و به تبع آن عذر خواهی می دانند. اگر خواننده گرامی در طول عمر سیاسی دولت های یازدهم و دوازدهم توانستید یک "عذرخواهی" را برای تمام مواضع و عملکردهای غلط و اثبات شده آنان ببینید ما نیز دیده و شنیده ایم. خبرنگار و یا دوربینش کتک نخورند و پرتاب نشوند عذر خواهی پیشکش.

4- اعتقاد کامل به غرب و غرب گرایی و تعامل با غرب خصوصا کشورهای عضو ناتو و هم پیمان آمریکا و اروپا . اعضای این دولت چه در میان ورزا و یا خانواده و فرزندان ایشان نمی شود فردی را پیدا کرد که دارای صبغه "طبقه متوسط و متوسط به پایین" بوده باشند. خانواده این دولت آنقدر که راه های آمریکا و اروپا را می شناسند شاید با موطن خود آشنایی نداشته باشند و امروز نیز یکی از اهرم های ترامپ و محور مهمی از عملیات روانی غرب بر علیه ایران آقازاده های مسئولان ایرانی و سرمایه های ایشان در آمریکاست.

5- و بالاخره امروز تلاش و امید ما به اتحاد و وحدت و همراهی را با کسانی است که در چند سال گذشته ضمن دارا بودن خصوصیات چهارگانه فوق الذکر در بزنگاه‌هایی مانند: برجام، سبد کالا، بازار ارز و طلا، پرورش مدیران رانت خوار و نجومی خوار، مختلسین صندوق‌های مختلف مالی، رها شدگی قیمت ارزاق و کوچک شدن سفره های خانوار ایرانی و.... امتحان بسیار بدی داده و مردود شده اند حال بنظر نمی آید اتحاد و همراهی با این افراد که اصولا با طبقات عامه مردم بیگانه اند خواسته ایی معقول باشد؟

اقتصاد مقاومتی، تکیه بر توان تولیدات داخلی، باور داشتن توان نخبگان داخلی، و... از طرح های بزرگی است که از توان این دولت خارج است و اصولا اعتقادی هم به آن ندارد. وقتی رمز عملیات تعامل همه جانبه حتی در آب خوردن و هم "برجام" باشد دیگر جایی برای اقتصاد مقاومتی نخواهد ماند و اگر هم جلساتی برگزار گردد و مورد تاکید قرار گیرد بیشتر به یک شوخی می ماند تا واقعیت و مردم هم باور نخواهند کرد که نکرده اند.

در مجموع کاری که در 5 سال گذشته انجام نشد در سه سال باقی مانده قطعا توان اجرا نخواهد داشت. بنظر می آید که ما ملت کارهایی را از کسانی می خواهیم که اصولا در فرهنگ لغات روزانه شان با آن بیگانه اند پس بنظر می آید باید بگذاریم تا دولت حسن روحانی خود به تنهایی بار مسئولیت اقدامات بی فرجامش را با حامیانش بدهد. منتقدان دولت هم اگر ساکت باشند دولت بدون استراتژی امروز در حال دست و پا زدن برای یافتن جریانی است تا تمام تقصیرها را به گردن آنها بیندازد

دولت حسن روحانی همه چیز را می دانست و اگاهی داشت و اگاهانه و علیرغم وجود هشدارهای فراوان و حتی گریه های نمایندگان مجلس پای در گرداب برجام آمریکایی و اروپایی گذاشت لذا بگذارید و بگذاریم که "آن کس که راه داند و بیراهه می رود بگذار تا بیفتد و بیند سزای خویش.
...
نویسنده : محمد وحدت بازدید : 6 تاريخ : پنجشنبه 28 تير 1397 ساعت: 12:11