راهنمای استفاده از وسایل نقلیه عمومی در کوالالامپور مالزی

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

کوالالامپور شهری سرزنده و سرشار از تجربیات نو، مانند مراکز خرید با استاندارد جهانی یا بازارهای مرموز محلی است. سرزدن به تمام نقاط این شهر پاهای قدرتمندی می‌خواهد، پس بهتر است برای گشت و گذار و سر زدن به تمام نقاط دیدنی شهر از سیستم حمل و نقل عمومی گسترده و قدرتمند شهر استفاده کنید. اگر قصد سفر با تور مالزی و تور کوالالامپور را دارید برای سر زدن به تمام نقاط شهر و جاذبه های گردشگری آن این قسمت از مقالات نکست هالیدی را از دست ندهید.

ایستگاه مرکزی کوالالامپور


اگر هوس مسافرت با قطار یا اتوبوس به سرتان زده، ایستگاه مرکزی کوالالامپور (KL Sentral) بهترین نقطه برای آغاز تور شماست. این ایستگاه مرکزی امکان جابجائی بین تمام خط‌ها را برای مسافران فراهم می‌کند. قبل از رفتن به ایستگاه، نقشه را برای یافتن راحت‌ترین مسیر در شهر بررسی کنید. ایستگاه مرکزی کوالالامپور بهترین مکان برای دریافت اطلاعات توریستی است (تمام پرسنل به زبان انگلیسی مسلط هستند) ایستگاه یک باجه و بروشور مخصوص برای راهنمائی و پاسخ به توریست‌ها دارد.
بلیط‌های تک سفره معمولا از دستگاه‌های فروش بلیط خودکار و باجه‌ها قابل تهیه هستند. برای خرید از دستگاه‌های فروش بلیط خودکار معمولا باید معادل دقیق قیمت را بپردازید که می‌تواند حسابی شما را کلافه کند، مخصوصا در ساعت‌های اوج ترافیک و در صف‌های طولانی ایستگاه‌های اصلی.
اگر قرار است بیشتر با سیستم حمل و نقل عمومی رفت و آمد کنید. به جای پرداخت نقدی یک کارت TnG به قیمت 20 رینگیت با 10 رینگیت اعتبار اولیه بخرید. این کارت‌های هوشمند مدل پیش پرداخت هستند و با ورود و خروج شما به اتوبوس‌ها و قطارها به صورت خودکار از اعتبار کارت شما کم می‌شود. اغلب این کارت‌ها تخفیف‌های ویژه دارند. کارت‌های TnG را می‌توانید در اکثر فروشگاه‌ها و باجه‌های معتبر تهیه کنید.


<strong>راهنمای</strong> استفاده از <strong>وسایل</strong> <strong>نقلیه</strong> عمومی در کوالالامپور مالزی


ترن سریع السیر عمومی (Line MRT – SBK)


راه آهن سریع‌السیر عمومی (MRT) جدید از مرکز شهر کولالامپور می‌گذرد و در تمام نقاط توریستی شهر مانند موزه ملی و بازار مرکزی دسترسی دارد. مرکز فروشگاه‌های کوالالامپور و بوکی بینتاگ (قطب خرید و سرگرمی کولالامپور) ایستگاه دارد.
ایستگاه‌های مرکزی به شبکه گسترده مترو زیر زمینی و سرویس‌های اتوبوس متصل هستند. فقط نقشه را باز کنید و مقصدتان را به پرسنل مهربان و فعال ایستگاه ها بگوئید تا بهترین مسیر را به شما نشان بدهند. هزینه بلیط بین 1.10 رینگوت تا 6.40 رینگوت است. اگر به جای پول نقد از کارت‌های TnG استفاده کنید، تخفیف خواهید گرفت. 


راهنمای استفاده از وسایل نقلیه عمومی در کوالالامپور مالزی


سیستم خدمات حمل و نقل کوموتر (KTM)


سیستم خدمات حمل و نقل KTM به اندازه سیستم حمل و نقل عمومی در کوالالامپور گسترده نیست. اما با هزینه‌ای بسیار کمتر از تاکسی یا اتوبوس شما را به غار زیبای باتو می‌برد. یک سفر از ایستگاه مرکزی کوالالامپور تا غارهای باتو 2 رینگوت خرج بر می‌دارد. از ایستگاه قطار تا ورودی غارها تنها چند قدم راه است.


راهنمای استفاده از وسایل نقلیه عمومی در کوالالامپور مالزی


سرویس اتوبوس شهری کوالالامپور (GO)


بهترین و راحت‌ترین گزینه برای گشت و گذار در کوالالامپور سیستم اتوبوس شهری GO KL است. این سیستم حمل و نقل خصوصی چهار مسیر اصلی دارد که اکثر نقاط توریستی مهم کوالالامپور را، از قبیل بوکیت بینتاگ (قطب فروشگاه‌ها و مراکز تفریحی کوالالامپور)، محله چینی‌ها و مرکز شهر کوالالامپور (KLCC) را پوشش می‌دهند. یافتن این اتوبوس‌های صورتی رنگ در شهر بسیار راحت است. اتوبوس‌های مجهز به تهویه مطبوع و اینترنت رایگان هر 15 دقیقه یکبار به ایستگاه‌ها سر می‌زنند.


راهنمای استفاده از وسایل نقلیه عمومی در کوالالامپور مالزی


سیستم حمل و نقل ریلی سبک (LRT)


LRT پرکاربردترین سیستم حمل و نقل عمومی در کوالالامپور و بهترین گزینه برای رفتن نقاط دورتر از مرکز شهر است. ایستگاه‌ها اغلب نزدیک مناطق توریستی و پررفت و آمد کوالالامپور قرار دارند. می‌توانید از ایستگاه تا محل مورد نظرتان قدم بزنید یا تاکسی بگیرید. قیمت بلیط بین 0.80 رینگوت تا 8. رینگوت است. پرداخت با کارت TnG شامل تخفیف می‌شود.


راهنمای استفاده از وسایل نقلیه عمومی در کوالالامپور مالزی


اپلیکیشن‌های تاکسی/ تاکسی‌های چرخشی


تاکسی‌های مالزی به استفاده نکردن از تاکسی متر و گرفتن کرایه اضافه شهرت دارند. بسیاری از مالایی‌ها، به خاطر پیگیری آسانتر هزینه‌ها و امکان پرداخت آنلاین، اپلیکیشن‌های مسافربری مانند Grab یا Uber را به تاکسی‌های سنتی ترجیح می‌دهند. در صورت لزوم با احتیاط تاکسی بگیرید. پیش از سوار شدن مطمئن شوید که راننده مقصد شما را می‌شناسد و سر قیمت با او توافق کنید. اگر شروع به چانه زدن کردند، مودبانه رد کنید و سراغ تاکسی بعدی بروید. نرخ استاندارد تاکسی3 رینگوت برای یک کیلومتر اول و 0.10 رینگوت به ازای هر 150 متر است. پرداخت فقط با پول نقد ممکن است.


راهنمای استفاده از وسایل نقلیه عمومی در کوالالامپور مالزی


قطار اکسپرس KLIA


این قطار تنها در فرودگاه‌های بین‌المللی کوالالامپور KLIA و KLIA2 و مرکز شهر (KL Sentral) توقف دارد. در ایستگاه‌ها خدمات حمل بار رایگان ارائه می‌شود و قطارها مجهز به اینترنت مجانی هستند. در ساعت‌های اوج ترافیک قطارها هر 15 دقیقه یکبار اعزام می‌شوند و مدت زمان مسافرت 30 دقیقه به طول می‌انجامد. قیمت بلیط تک سفره 55 رینگوت و قیمت بلیط دو سفره 100 رینگوت است. اگر محل سکونت شما خدمات فرودگاهی نداشته باشد، هزینه تاکسی برای یک سفر یک طرفه گاهی از 60 رینگوت هم بیشتر می‌شود و KLA اکسپرس ارزانترین گزینه جایگزین است.


راهنمای استفاده از وسایل نقلیه عمومی در کوالالامپور مالزی
...
نویسنده : محمد وحدت بازدید : 39 تاريخ : جمعه 8 تير 1397 ساعت: 9:24

close
تبلیغات در اینترنت