ایا مسیحیان وارد بهشت میشوند ؟! | بلاگ

ایا مسیحیان وارد بهشت میشوند ؟!

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

طبق آيات مبارکه زير :

سوره مبارکه بقره (2) ، آيه 62

إِنَّ الَّذِينَ آمَنُواْ وَالَّذِينَ هَادُواْ وَالنَّصَارَى وَالصَّابِئِينَ مَنْ آمَنَ بِاللَّهِ وَالْيَوْمِ الآخِرِ وَعَمِلَ صَالِحاً فَلَهُمْ أَجْرُهُمْ عِندَ رَبِّهِمْ وَلاَ خَوْفٌ عَلَيْهِمْ وَلاَ هُمْ يَحْزَنُونَ (62)

در حقيقت، کسانى که [به اسلام‌] ايمان آورده، و کسانى که يهودى شده‌اند، و ترسايان و صابئان، هر کس به خدا و روز بازپسين ايمان داشت و کار شايسته کرد، پس اجرشان را پيش پروردگارشان خواهند داشت، و نه بيمى بر آنان است، و نه اندوهناک خواهند شد. ( 62 )

و سوره مبارکه مائده (5) ، آيه 69

إِنَّ الَّذِينَ آمَنُواْ وَالَّذِينَ هَادُواْ وَالصَّابِؤُونَ وَالنَّصَارَى مَنْ آمَنَ بِاللّهِ وَالْيَوْمِ الآخِرِ وعَمِلَ صَالِحاً فَلاَ خَوْفٌ عَلَيْهِمْ وَلاَ هُمْ يَحْزَنُونَ (69)

کسانى که ايمان آورده و کسانى که يهودى و صابئى و مسيحى‌اند، هر کس به خدا و روز بازپسين ايمان آورد و کار نيکو کند، پس نه بيمى بر ايشان است و نه اندوهگين خواهند شد. ( 69 )

شرط ورود به بهشت ، ايمان به خدا و معاد و عمل صالح مي باشد و در هيچ جاي قرآن اشاره نشده است که فقط مسلمانان به بهشت مي روند يا اين که مسيحيان و پيروان ساير اديان الهي وارد بهشت نمي شوند و البته در بسياري از آيات قرآن آمده است که « إنّ الله لا يضيع أجر المحسنين » يعني خداوند پاداش نيکوکاران را ضايع و تباه نمي گرداند و البته باز هم اشاره نشده است که حتماً محسنين بايد مسلمان باشند تا اجر کارشان را به آنها بپردازيم يا بالعکس محسنين غير مسلمانان اجر و پاداشي ندارند.

اما در سوره مبارکه آل عمران ( 3) ، آيه 85 مي خوانيم :

وَمَن يَبْتَغِ غَيْرَ الإِسْلاَمِ دِيناً فَلَن يُقْبَلَ مِنْهُ وَهُوَ فِي الآخِرَةِ مِنَ الْخَاسِرِينَ (85)

و هر که جز اسلام، دينى [ديگر] جويد، هرگز از وى پذيرفته نشود، و وى در آخرت از زيانکاران است. ( 85 )

چند نکته قابل ذکر در اين آيه است که از جمله آنها :

1 ـ دين اسلام ناسخ ساير دين ها مي باشد يعني پيروان اديان قبلي بعد از روشن شدن حقانيت دين اسلام بر آنها و شناختن دين بايد به اين دين را به عنوان دين برتر بپذيرند و جزو پيروان اين دين شوند.

2ـ کساني از اهل کتاب که از سر لجاجت و عناد از دين اسلام روي گردانند يا کساني که حقانيت دين اسلام بر آنها اثبات شده است ولي باز هم به دين اسلام را به عنوان دين خود نمي پذيرند طبق اين آيه قرآن جزو خاسرين و زيانکاران مي باشند وگرنه حرجي بر انسانهايي که از نظر دين ، مستضعف و يا جاهل قاصر هستند نمي باشد.

3 ـ از آنجا که طبق آيات قرن از تمامي پيامبران ميثاق گرفته شده تا مؤيد و مصدق پيامبران بعد از خود باشند و همچنين در تمام کتاب هاي نازل شده از سوي خداوند مثل تورات و انجيل بشارت آمدن حضرت محمد ( ص ) آمده است با اين اوصاف اگر پيروان اهل کتاب پيرو واقعي پيامبر خود باشند نتيجتاً آنهانيز بايد پيرو اسلام بوده و دين اسلام را تصديق کنند.

4 ـ مسلمانان نه تنها پيرو دين مبين اسلام هستند که تمام اديان و پيامبران قبل از حضرت محمد ( ص ) را نيز قبول دارند و به قول معروف چون که صد آيد نود هم پيش ماست.

خلاصه بحث اين که ما انسانها چه مسلمان و چه غير مسلمان در مسند قضاوت نيستيم که بگوييم چه شخصي بهشتي و چه شخصي جهنمي است . و در قرآن تنها گناهي که به خاطر آن انسان وارد بهشت نمي شود شرک به خداوند ( به شرط توبه نکردن از اين گناه تا هنگام مرگ ) مي باشد.( إنّ الله لا يغفر أن يشرک به و يغفر ما دون ذلک لمن يشاء) نه مسیحی بودن و یهودی بودن و ... اما باید به این نکته مهم توجه داشت که هر یک از اهل کتاب که دین مبین اسلام را شناخته و حقانیت این دین بر آنها اثبات شده است باید به این دین بگروند وگرنه در آخرت جزو خاسرین و زیانکاران می باشند.
...
نویسنده : محمد وحدت بازدید : 2 تاريخ : سه شنبه 28 فروردين 1397 ساعت: 14:41