انقلابی بدون خون در نظارت بر دیابت | بلاگ

انقلابی بدون خون در نظارت بر دیابت

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

<strong>انقلابی</strong> <strong>بدون</strong> <strong>خون</strong> در <strong>نظارت</strong> بر <strong>دیابت</strong>

دانشمندان یک پچ غیر تهاجمی و چسبنده تولید کرده اند که می تواند مقدار قند خون را از طریق پوست بدون آزمون خون انگشتی اندازه گیری نماید و به طور بالقوه نیاز میلیون ها نفر از بیماران مبتلا به دیابت را به آزمایشات اغلب دردناک قند خون برطرف می کند. این پچ با اتصال به مچ دست، قند خون را بدون سوراخ کردن پوست، اندازه گیری می کند. به گزارش دیبی گرام،این پچ پوست را سوراخ نمی کند، بلکه گلوکز را از مایع بین سلولی به میان فولیکول های مو، می کشد، که هر یک بطور جداگانه به مجموعه ای از سنسورهای مینیاتوری که با یک جریان الکتریکی کوچک کار می کنند، دسترسی دارند.


گلوکز در مخازن کوچکی جمع آوری و اندازه گیری می شود. خواندن مقدار قند خون می تواند هر ۱۰ تا ۱۵ دقیقه یکبار در طول چندین ساعت انجام شود.
مهمتر از همه این که، به دلیل طراحی مجموعه ی سنسورها و مخازن، این پچ نیازی به کالیبراسیون با نمونه ی خونی ندارد، به این معنی که انجام آزمایش خون انگشتی برای کالیبراسیون آن لازم نیست.تیم تحقیقاتی دانشگاه Bath در یک مطالعه ی منتشر شده درNature Nanotechnology پس از توضیح تکنولوژی و اساس علمی این دستگاه امیدواری خود را در مورد تولید نهایی ابزاری با یک سنسور کم هزینه و قابل پوشیدن که قادر به انتقال مقادیر اندازه گیری شده ی گلوکز بطور منظم و بالینی به گوشی تلفن همراه یاساعت هوشمندبه صورت بی سیم باشد، اعلام کرد.این دستگاه همچنین قادر خواهد بود به بیماران در زمانی که ممکن است نیاز به اقدام عاجل باشد، هشدار دهد.
مزیت مهم این دستگاه نسبت به سایر ابزارها این است که هر سنسور مینیاتوری از این مجموعه می تواند در یک ناحیه کوچک بر روی یک فولیکول مو کار کند – این موضوع به طور قابل توجهی تغییرات بین و درون پوست را در استخراج گلوکز کاهش داده و دقت اندازه گیری ها را افزایش می دهد به طوری که به کالیبراسیون از طریق نمونه ی خون نیازی نیست.


...
نویسنده : محمد وحدت بازدید : 0 تاريخ : سه شنبه 28 فروردين 1397 ساعت: 1:41