دیوان عدالت اداری دانشگاه گلستان را محکوم کرد

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  پر مخاطب ها

  آرشیو مطالب

  برچسب ها

  این مطلب حال روز دانشجوی نخبه‌ای است که به علت تسویه حساب سیاسی مسئولین یک دانشگاه دولتی سه سال از بهترین روز‌های عمرش نابود شد؛ در دوران قبل از ورود به دانشگاه با ۱۷ رتبه کشوری و استانی در عرصه‌های فرهنگی از دانش آموزان نخبه به حساب می‌آمد.

  با ورود به دانشگاه، حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه دولتی گلستان را تاسیس کرد و قریب به ۳ سال به عنوان سرپرست و فرمانده در بسیج دانشجویی دانشگاه گلستان فعالیت نمود، با تغییر دولت ظاهرا مجالی فراهم شد تا افرادی که از تاسیس بسیج دانشجویی ناراحت بودند تسویه حساب کنند و او را نه تنها از دریافت اصل مدرک تحصیلی بلکه از دریافت دانشنامه موقت نیز محروم کردند.

  سرانجام پس از مدت‌ها تنها راه چاره برای مقابله با این اقدام خلاف قانون مسئولین دانشگاه دولتی گلستان را رجوع به دیوان عدالت اداری دید، پس از سه سال پیگیری و طرح دعوی، دانشگاه دولتی گلستان بر اساس حکم دیوان عدالت اداری ملزم شده است مدرک تحصیلی موسس بسیج دانشجویی دانشگاه گلستان را تحویل دهد.

  مسئولین دانشگاه گلستان در طی این مدت زمان، بدون وجود دلیل قانونی از احقاق حق این دانشجو ممانعت به عمل آورده و دانشنامه موقت و اصل مدرک تحصیلی او را تصرف و از تحویل آن استنکاف می‌نمودند.

  دانشگاه پس از اقامه دعوی از جانب دانشجوی نخبه دانشگاه گلستان با توسل به تهمت و افترا، کتمان حقیقت و استفاده از سند مجعول تلاش نمود حق او را زیر پا بگذارد، اما در نهایت پس از صدور حکم شعبه سوم دیوان عدالت اداری و محکومیت دانشگاه گلستان؛ و رد درخواست تجدید نظر دانشگاه نیز از سوی شعبه ۲۹ تجدید نظر دیوان عدالت اداری مسئولین این دانشگاه محکوم شدند تا این پایانی باشد بر ۳ سال برخورد مسئولین دانشگاه گلستان با یک فعال فرهنگی و فرمانده اسبق بسیج دانشجویی دانشگاه گلستان.
  روز گذشته شعبه ۲۹ تجدید نظر دیوان عدالت اداری حکم شعبه سوم دیوان عدالت اداری مبنی بر آن که دانشگاه دلیل قانونی مبنی بر این که تحویل مدرک تحصیلی منوط به تسویه حساب با دانشگاه می‌باشد ابراز نکرده است را تایید نمود.

  حال باید از مسئولین دانشگاه گلستان پرسید مجازات فردی که ۳ سال عمر یک جوان را پایمال می‌کند و فرصت‌های شغلی او را نابود می‌کند، به او تهمت و افترا می‌زند و به او خسارت مادی وارد می‌کند، از احقاق حق او ممانعت می‌کند و مدرک تحصیلی اش را تصرف می‌کند و حتی برای اثبات دلایل واهی خود به سند مجعول متوسل می‌شود چیست؟

  امید است مسئولین بالادستی با برخود مناسب با این مسئولین که به جای تشویق دانشجویان نخبه به علت های گوناگون و سیاسی، جلوی پیشرفت آن‌ها را می‌گیرند، راه را برای پیشرفت دانشگاه گلستان هموار‌تر کنند.
  نویسنده : محمد وحدت بازدید : 0 تاريخ : چهارشنبه 23 اسفند 1396 ساعت: 8:09
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورهاads-123